Dzisiaj jest 28 marca 2024, 11:21


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2007, 13:56 
jak to oznaczali to niewiem , bo praktycznie to pole zostawalo nie wypelniane przez fabryke :D dla uzytkownika nyski to i tak bez sensu jak by tam cos bylo wypisane , moglo to byc jedynie potrzebne jak kiedys wiecej na eksport wysylali ze po sprawdzeniu funkcjonalnosci technicznych jakies swoje oznaczenie tam wbijali , ale w nowszych tabliczkach juz niebylo tego pola (widocznie zbedne ) , wogole calkiem inne oznaczenia.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2007, 14:31 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
gdzieś cię z tym spotkałem chyba w katalogu części że oznaczenie na końcu czyli w tym wypadku ta "5" to oznaczenie kraju docelowego w przypadku eksportu auta-np. bodajże z cyfra 5 to na eksport do Węgier miały iść :roll:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2007, 14:52 
nie robert to by musialy wszystkie nysy z oznaczeniem 522-5 byc eksportowe wersje a jak spotkasz 100 nys to w 95 bedzie to oznaczenie


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2007, 14:59 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
a diabli wiedzą :? Nie przejmuje się tym wcale narazie, dopóki tabliczki nie będę wypełniał swojej.....

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2007, 15:01 
na ta tabliczke starego typu to i tak wpisze sie 522 bez 5


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2007, 18:11 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2838
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Boogiman pisze:
co to jest "znak kontroli technicznej" ?

To był stempel, z literami "KT" wpisanymi w okrąg (jak znajdę tabliczke z tym czymś - ale od wawki - to dam zdjęcie), i w załozeniu było to potwierdzenie, że auto przeszło pozytywnie kontrolę jakości :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 grudnia 2007, 19:14 
znalazlem fotke po nabiciu :wink:

Obrazek


Na górę
  
 
Post: 01 grudnia 2007, 20:56 
Miłośnik Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 grudnia 2007, 15:25
Posty: 226
Lokalizacja: Warszawa
To pozostałaość po socjaliźmie. Znak kontroli technicznej przybijał/stemplował/przyklejał (bo były tez papierowe, najczęściej żółte, rzadziej pomarańczowe trójkąty) specjalny pracownik na końcu taśmy produkcyjnej. Coś w rodzaju mechanika przeglądu końcowego po zjechaniu wozu z taśmy. Rzecz jednak w socjaliźmie inaczej funkcjonowała. Przegląd - sprawdzenie wozu robił mechanik, a znak kontroli technicznej przystawiał wytypowany pracownik zakładowej organizacji partyjnej, jednocześnie wpisując wóz do rejestru stanu produkcji na dzień dziesiejszy. Wykonanie planu, moce przerobowe itp jemu przyświecało, nie zaś realna kontrola techniczna. Ot, ciekawostka z lat mej młodości!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2008, 22:59 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sierpnia 2007, 00:01
Posty: 253
Lokalizacja: Kraków
zastanawia mnie to, że ja mam w dowodzie rubryke:
numer podw. - nadw. i tam mam 321/002P czyli podwozie 321, nadwozie 002P i jak to przeniesc na tabliczke z nysy?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2008, 23:24 
wpisz UFO :D obiekt nieznany :D typ wiadomo 325 , jak bedziesz mial ten silnik z FSO Polonez 1500 to pojemnosc tez 1500 ccm , a te oznaczenia tak samo wpisac na tabliczke .


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 stycznia 2008, 23:29 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sierpnia 2007, 00:01
Posty: 253
Lokalizacja: Kraków
ale i chpdzi wybitnie wylacznie o pole z numerem nadwozia


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 marca 2008, 14:22 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 13 marca 2008, 13:20
Posty: 49
Lokalizacja: Komorów
nysanek pisze:
tylko na stopniu lewym jest , jak niema to bedzie Ci musial diagnosta zrobic tak zwana zastepcza , albo kupisz u kolegi przemka czysta i nabijesz sobie sam tak jak ja to zrobilem :wink:


W mojej też nie ma tabliczki, może dlatego, że z woja, sam nie wiem. A dokładnie, co to znaczy na stopniu lewym? Może ktoś mógłby wkleić zdjęcie poglądowe?
To gdzie można kupić te tabliczki czyste? Niestety nie wiem, o kogo chodzi...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 marca 2008, 19:26 
tak samo twoja miala jak kazda inna nysa tabliczke znamionowa, na lewym stopniu jak otworzysz dzwi kierowcy i staniesz przed stopniem to byla nitowana na prawej scianie stopnia nad mocowaniem pasa bezpieczenstwa , twoja nysa jest z 1986 r wiec odpowiednia tabliczka jest nowa nienabita wiecej na PW :wink: Obrazek


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 14 marca 2008, 12:50 
dla ciebie chwast tak masz nabic tabliczke wedlug orginalu mikrobus 10 osobowy :

Obrazek

przyklad pokazuje nabicie tabliczki dla typowego mikrobusu 10 osobowego , przed nabiciem sprawdz w twoim dowodzie na ile osob masz rejestracje i tak wbij jak w dowodzie , numer silnika i podwozia lub nadwozia wbic musisz taki jak jest w dowodzie tego niewiem :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 17 kwietnia 2008, 07:53 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Czemu mam tabliczkę oryginalną z mojej 522W z liczbą osób 2 a foteli było na 9 osób?

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net