Dzisiaj jest 08 maja 2024, 06:48


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 kwietnia 2010, 06:56 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 marca 2010, 20:29
Posty: 29
Lokalizacja: 3-city
Wczoraj przejechałem 500 km Nyską z Okolic Wrocławia do Pruszcza Gdanskiego. Czas przejazdu 11 godz 45 minut, nie ma sensu liczyć średniej bo po drodze zajechalem do sklepu we Wrocławiu gdzie kupiłem regenerowany gaznik Ikowa :) zatankowałem Nyske i w drogę przez , postój na obiad we Wrześni, tankowanie w Bydgoszczy. Jazda 500 km Nyska to masakra, głośno, wszystko się trzęsie, FSO - Warszawa to limuzyna w porównaniu do Nyski, hałas niesamowity, drgania wału napędowego, ( musze go wyważyć albo zaistalować 2-częściowy wał ?), hałas tylnego mostu, może warto zainstalować cichy most od Wołgi ? do Warszaw montują takie mosty , tylko żę przełożenie mostu jest inne, wszystkie dziury w podłodze trzeba będzie załątać , wygłuszyć blachy. Mam tłumik od Żuka zainstalowany po prawej stronie z wydechem na prawą strone, głośny jak traktor, może zainstalować dodatkowy tłumik ? Prędkość maksymalna jaką osiągnąłem to 105 km/h mam prędkościomiesz od w-wy przełóżenie 625:1 nie wiem czy oryginalny, wskazówka prędkościomierza zawiesza się czasami. Tylko czy po takich modyfikacjach samochód będzie zabytkowy ? chyba nie....


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwietnia 2010, 08:16 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
jezeli twoja nysa jest mocno zuzyta to niewymagaj cichej jazdy :? , tylny most bedzie zawsze troche slychac , wal moze byc jednoczesciowy ale dobrze wywazony , nysa ktora jest w dobrym technicznym stanie jest cicha bez zadnych wygluszen i modyfikacji , staraj sie doprowadzic ta nyse do orginalnego technicznego sprawnego stanu a bedziesz czerpac frajde z jazdy.105 km/h :shock: zdecydowanie za duzo , 80 km/h odpowiednia predkosc , mozna tam krotko przycisnac na gaz , ale spowrotem zejsc na te 70-80 .

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwietnia 2010, 09:23 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Red nie wymagaj cudów od Nysy do remontu :) . Jak pisze Tomek wyżej ,doprowadź do ładu stan techniczny a zobaczysz różnicę :) . Poza tym nie porównuj Zuka/Nysy do Warszawy, to mimo tych samych części inne auto ,inny środek ciężkości i inna aerodynamika :D
pozdr...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwietnia 2010, 11:19 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5078
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Nie potrzebujesz 10 roznych tlumikow, wystarczy, ze wywalisz ten od Zuka i zamontujesz Nysowy wydech cały. Walu dobrze wywazonego nie slychac, a most... no cóż u mnie w Nysie też na jesień zaczął wyć... Nie sugeruj się tym wszystkim. Jesli nie masz w pełni oryginalnej Nysy, to nie mozes oceniac :) U mnie tez wszystko koszmarnie chodzilo po kupnie, skrzynia z wyrobionymi synchronizatorami... praktycnzy brak hamulcow, brak recznego, brak gasnicy, o halasie i stukach wszystkiego nie wspomnę. Teraz powoli doprowadzam ją do stanu używalności i Tobie też radzę to robić :)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwietnia 2010, 14:48 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 marca 2010, 20:29
Posty: 29
Lokalizacja: 3-city
Marian15 pisze:
Nie potrzebujesz 10 roznych tlumikow, wystarczy, ze wywalisz ten od Zuka i zamontujesz Nysowy wydech cały.


Wolalbym pozostawic tlumik od Zuka bo jest nowy i dospawac rure wygieta na lewa strone auta. Teraz mam wydech na prawa strone auta.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 kwietnia 2010, 23:07 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Wywal ten shit. Co to ma być - rura od żuka - bo nowa :shock: :evil: Będziesz kombinował jakieś kolanka, pierdoły, zaczepy by ja na lewo wyprowadzzić. Bez obrazy, ale nie tędy droga. Czemu ludzie co mają warszawy nie zakładaja sobie tłumików nowiutkich by ciszej jeszcze mieć? Za nowy wydech do nysy dasz max 130 zł komplet. Nie wiem o co chodzi wogóle.....

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 kwietnia 2010, 17:11 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 marca 2010, 20:29
Posty: 29
Lokalizacja: 3-city
Tłumik od Nysy i Żuka wygląda tak samo i różni się tylko długością rury za tłumikiem. Dospawanie rury kosztowało mnie 70 pln, więc taniej niż zakup nowego tłumika do Nyski a tłumik mam nowy od Żuka.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 kwietnia 2010, 17:40 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 stycznia 2010, 12:12
Posty: 2835
Lokalizacja: EU
70 zl za spawanie rury o srednicy 40 mm :shock: :shock: chlopie tlumniki chodza na allegro nawet za 30 zl da sie kupic :arrow: serio , tylko trzeba byc szybkim :wink:

_________________
FSD - NYSA SERVICE (POLMO)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 kwietnia 2010, 17:40 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Tłumik to pikuś :) ,a heble zrobiliście ?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 maja 2010, 13:01 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 marca 2010, 20:29
Posty: 29
Lokalizacja: 3-city
heble zrobione :) chyba w fabryce musieli pomylić i zainstalować prawą osłonę razem z heblami na lewą stronę i vice wersa. Teraz hamuje jak jedzie do przodu, wcześniej lepiej hamował jak jechał do tyłu.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2010, 15:06 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Przy modyfikacjach takich wału czy rury tłumika zapomnij o żółtych blachach. kup rurę do tyłu to nawet spaliny nie będą szły do auta z boku. Reszta - przychylam sie do opinii kolegów.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2010, 17:56 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 marca 2010, 20:29
Posty: 29
Lokalizacja: 3-city
Robo pisze:
Przy modyfikacjach takich wału czy rury tłumika zapomnij o żółtych blachach. kup rurę do tyłu to nawet spaliny nie będą szły do auta z boku. Reszta - przychylam sie do opinii kolegów.


Rurę wydechową ma wyprowadzoną po lewej stronie jak w oryginale, więc nie będzie problemu z żółtymi blachami, wcześniej rura była wyprowadzona po prawej stronie, i było głośno jak cholera, teraz wydech jest cichy że słychać tylko silnik, niesamowita różnica po przedłużeniu rury za tłumikiem. A wału nie ruszałem.


Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 18:06 przez Red, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 maja 2010, 18:00 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
soeki - nie o wał a o most mi chodziło. Jeśli jednak z zewnatrz będzie taki sam to z rzeczoznawcą problemu nie bedzie. 75 % minimum oryginał musi być. Fotele nuie przejdą też - dobrze jak znajdziesz oryginałki ci sie uda. Jakbym znalazł oryginalne niskie to bym ci swoje odsprzedał sa grosze, ale narazie nic nie mam.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net