Dzisiaj jest 18 maja 2024, 19:20


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 20 września 2007, 20:35 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 września 2007, 18:33 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Kur... - z niska decha jeszcze-pozabijałbym drani, nieważne że strażacy :evil:

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 września 2007, 19:00 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5080
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
o ja p******... jedyne co ich usprawiedliwia, to to, e musieli tam kogos ratowac.., ale i tak mogli to zrobic w bardziej pokojowy sposob...

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 września 2007, 19:21 
to byly jakies cwiczenia i te pojeby nie mieli innego auta :evil: jest wiecej fotek tej nyski jak strazacy popierdoleni sie wyzywaja :evil: i naprawde w ladnym stanie byla niemowiac o niskiej desce , blachy i to napewno pierwszy lakier :cry:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 września 2007, 19:46 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 19:20
Posty: 1089
Lokalizacja: Bytom
Szkoda jej, ale widocznie sie nie znają :roll: żal

_________________
ŻUK SERVICE


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 września 2007, 10:24 
Uwierzcie mi, że w czasie ratowania ludzi nie ważne jest czy rozcinanym samochodem jest Nysa czy Maybach. Tu chodzi o uratowanie życia, które jest ważniejsze niż samochód, z którego i tak nic już się nie da zrobić.

Samochody we wszystkich strażackich ćwiczeniach pochodzą ze złomów i są to samochody, które pomimo często dobrego stanu są już wyrejestrowane i na drogę już nie wyjadą. Pretensje proszę kierować do byłych właścicieli tych samochodów, którzy te samochody oddali na złom a nie do strażaków, którzy ten samochód pocięli.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 22 września 2007, 18:00 
bo w polsce takie glupie prawo ze jak juz na zlomie wyrejestrowane to niema powrotu na droge :x i to mnie denerwuje bo taki egzemplarz jak tu pocieli to wielka szkoda :cry:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2008, 21:07 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:06
Posty: 175
Lokalizacja: Gliwice
Dzieło trójki podpalaczy, co za banda ***** :cry: :cry: :cry: . Opis wydarzenia http://www.szczecin.kwp.gov.pl/0url01/kryminalne/405/ .

Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2008, 21:33 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sierpnia 2007, 00:01
Posty: 253
Lokalizacja: Kraków
nysanek pisze:
bo w polsce takie glupie prawo ze jak juz na zlomie wyrejestrowane to niema powrotu na droge :x
znajdz mi na zlomie jakakolwiek nyse (albo inne auto, byle by mialo 25 lat). skrzynka wodki, miesiac czasu, kilka stowek (w tym laweta, przeglady i rejestraca) i masz ja na podjezdzie. Skrzynka wodki dla mnie za zalatwianie ;-) Wszystko 100% legalnie


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 stycznia 2008, 21:48 
ale naco takie jaja robic :? mozna by to normalnie tez zalatwic bez wodek ,kopert itd ,jak by polska zwrocila uwage na inne kraje zachodnie , w niemczech jest tak stoi np. stary motor u kogos w garazu 30 lat , i jak mi sie ten motor podoba to go normalnie kupuje niemusze nawet wypisywac umowy kupna sprzedazy , wlasciciel mowi ze niema papierow niema problemu tutaj jest §21 tak zwana neuabnahme ( przetlumaczone cos jak by ´calkiem nowy przeglad techniczny) jak juz wyremontuje ten motor jade nim do stacji diagnostycznej diagnosta pobiera dane tego typu z kartotek ma wszystkie dane sprawdza stan tech. i wypisuje mi papiery z ktorymi potem ide do wydz.komunikacji i dostaje wszystko co trzeba lacznie z numerami rej. tak samo zrobilem z moja nysa tutaj i musze powiedziec ze to jest bardzo dobre bo jest porzadek bo te kartoteki danych tech.pojazdow polaczyly sie tez z bylym DDR wspolpracuja razem i niema problemu , przez to ma sie uproszczona droge na zakup takiego auta czy motoru co wogole zadnych papierow nieposiada.

tak samo jak w polsce niema jakiegos tymczasowego wyrejestrowania pojazdu totalna glupota :x tu w niemczech niepotrzebuje motoru przez zime ide do wydzialu mowie tymczasowo wyrejestrowac , papiery wszystko dostaje spowrotem jak chce na wiosne zarejestrowac musze miec wazne badanie tech. i niema problemu , albo jest opcja rejestracji czasowej / sezonowej tak moja nysa jest zarejestrowana na 3 mies w roku tez wygodnie jak ktos ma przyczepe camping lub jakies youngtimery ,motor itd wszystko jest automatycznie robione niemusze nawet do wydzialu komunikacji biegac i cos podpisywac dostaje tylko listowne powiadomienie i wsiadam w auto 1.6 i wysiadam 31.8 teraz ma taki glupi wiek moja nysa skonczyla 21 lat dlatego tak rejestruje jak bedzie miala 30 lat to bedzie na caly rok rej. historic

co innego do tych motorkow simson wogole wszystko co ma 50 ccm niewymagany jest przeglad techniczny to jest policji sprawa jak cos zauwaza przy kontroli pojazdu jakies przerobki lub wady pojazdu to wtedy karaja , nawet papiery mozna zamawiac przez internet w bazie danych KBA kraftfahrt bundesamt przysla poczta do tych komarkow 50 ccm


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2008, 10:55 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:06
Posty: 175
Lokalizacja: Gliwice
Ja mam nysanku kilka pytań dotyczących rejestracji właśnie :wink: .
- jak to jest z tym "neuabnahme" :?: Bo według tego co zrozumiałem, to tak samo można zarejestrować pojazd kiedyś tam skradziony, skoro nie trzeba mieć żadnych dokumentów potwierdziających, że pojazd należy do nas,
- skoro rejestrowałeś Nysę w ten sposób, jak rozwiązałeś kwestię wyrejestrowania jej w Polsce :?: Na umowie kupna pisałeś jakiś polski adres, czy może niemiecki :?:
- słyszałem kiedyś, ale proszę właśnie o odpowiedź osoby, której można wierzyć, jak to jest z możliwością podbicia TÜV-u w samochodach kilkunastoletnich :?: W tym co słyszałem, chodziło o to, że niby ponad 10-letni Citroen XM już go dostać nie może :? .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 stycznia 2008, 17:54 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Julo ma rację-chodziło mu pewnie o wódkę za nysę na zomie by zdobyć (czyt. kupić). jak już ją za grosze ze złomu kupisz i ma powyżej 25 lat to z palcem w dupie ja zarejestrujesz w każdym urzędzie jako zabytek, jeśli oczywiście nie jest poprzerabiana (75 % oryginał) i wsio. nie trzeba żadnej koperty ani wódki. to dla mnie sztuczny problem jest tworzony przez ludzi którzy nic nie potrafią załatwić. byłem z moją 501 wyrejestrowaną i powiedzieli mi że problemu ni ma wcale.

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 stycznia 2008, 09:52 
zbychu77 pisze:
Ja mam nysanku kilka pytań dotyczących rejestracji właśnie :wink: .
- jak to jest z tym "neuabnahme" :?: Bo według tego co zrozumiałem, to tak samo można zarejestrować pojazd kiedyś tam skradziony, skoro nie trzeba mieć żadnych dokumentów potwierdziających, że pojazd należy do nas,
- skoro rejestrowałeś Nysę w ten sposób, jak rozwiązałeś kwestię wyrejestrowania jej w Polsce :?: Na umowie kupna pisałeś jakiś polski adres, czy może niemiecki :?:
- słyszałem kiedyś, ale proszę właśnie o odpowiedź osoby, której można wierzyć, jak to jest z możliwością podbicia TÜV-u w samochodach kilkunastoletnich :?: W tym co słyszałem, chodziło o to, że niby ponad 10-letni Citroen XM już go dostać nie może :? .


to czy byl skradziony pojazd to sie dowiesz w wydziale komunikacji jak wbija numery identyfikacyjne tego pojazdu w komputer tak samo jest tez w PL mozesz spisac umowe KS ale auto moglo byc skradzione wiec to tak jak by UKS na wodzie spisac :roll: jak skradziony ten pojazd , to wiadomo robia dochodzenie jak wszedzie . W niemczech niejest wymagana umowa kupna sprzedazy przy rej. jak pojazd ma papiery idzie sie do wydzialu po zakupie z waznym badaniem tech.i sie rejestruje na swoje nazwisko i adres .W wypadku jezeli ich niema to sie robi ten paragraf § 21 auto bedzie dokladniej sprawdzane na stan techniczny bo zabiega sie o papiery , dla kontroli ten diagnosta co robil przeglad mojej nysie zdrapal konserwacje tam gdzie byly profile nadwozia zespawane zeby sprawdzic jakosc spawu po przegladzie zasmarowalem :wink: .
co do mojej nysy bylo tak ze najpierw mialem ja na tych czerwonych numerach probnych 1 mies. po tym czasie dostalem te biale blachy numer ZDR H 857 polskie i w ten sam dzien zlozylem wniosek taki w wydziale ze auto wyjezdza za granice polski , wtedy oni juz wiedza ze one way ticket dowod i te numery polskie niemiecki wydzial zatrzyma u siebie i tak tez bylo.
kazde auto dostanie TÜV w zaleznosci od stanu technicznego tutaj jezdza stare audi 80 te z pierwszej serii produkcyjnej i stare vw passaty , mercedesy beczki itd wlasciciele sa w warsztatach ktore sprawdzaja emisje spalin i ogolny stan i zawsze przejdzie takie auto przeglad.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 stycznia 2008, 10:39 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 grudnia 2007, 19:06
Posty: 175
Lokalizacja: Gliwice
Dzięki nysanku za wyczerpującą odpowiedź :wink: .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 lutego 2008, 10:29 
Administrator Nysa Service

Rejestracja: 29 lipca 2007, 11:09
Posty: 1057
Lokalizacja: Polska
kolegi link ze zlotu Trabantów ,doszukac sie mozna Nyski 521 ,szkoda że potraktowali ją chu... chodząc po dachu ! Czy to normalne ?
http://www.trabant.trojmiasto.pl/index. ... dzlotu=322


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net