Dzisiaj jest 10 maja 2024, 08:11


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 23 grudnia 2007, 14:09 
jakie masz wogole gazniki ? jikov, weber ? jikovy to ja tez mam 3 NOWE :) i na kazdym niechcialo auto chodzic prawidlowo :?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 grudnia 2007, 14:48 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Hm, nie wspominałem? Jikov w użyciu, choć instalacja na webera leży nowa w piwnicy (prawda że Weber wiecej żre?). W sumie nie mam już pomysłu z gaźnikami, zakładam więc, że to nie tu przyczyna. Polowanie na aparat czas zacząć: parę sklepów już wyszukałem, tylko jutro już pewnie nienajlepsza pora do ich obskoczenia. Może gdzieś będą mieli...


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 grudnia 2007, 15:48 
no dobra jikov , a tego jikova kiedy ostatnio rozbieraliscie do czyszczenia? wystarczy rozebrac i przeczyscic kupic zestaw uszczelek do jikova i skrecic spowrotem , na webera wcale wiecej nie spala jak masz webera nowszego typu 28/35S2A1 :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 23 grudnia 2007, 16:17 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Ostatnio... wszystkie trzy były przeczyszczone wczoraj, znaczy wszystkie elementy jakie tylko dały się wymontować, złożone zaś w kupę i żadne części nie zostały. Jeden był dziwnie zamulony wszędzie pomarańczawym osadem, ten ostatnio kupny jako regenerowany. Ale stał od dawna i w zasadzie nie wiem czy nie był już z czymś takim kupiony. Pozostałe dwa ostatnio użytkowane żadnych większych problemów naocznie nie wykazały. Uszczelki są porządne...
A Weber nawet nie wiem co to je, odkąd pamiętam stoi nówka zapakowany. Tylko mi nie gadajcie co by to wkręcać... za dużo by było roboty, potencjalne problemy a nie jestem pewien czy kolektor ssący pod to jest.
Generalnie cóż jeszcze... a filtr oleju - może tu mieć coś do gadania? Olejowy w każdym razie, ale kultura pracy silnika to chyba nie jego działka.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 grudnia 2007, 16:21 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
może chcesz tego weberka sprzedać :?: 8)

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 grudnia 2007, 16:28 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Ode mnie to nie zależy, nie sądzę by łociec był skory. Mimo wszystko to pozyskane było w czasach takich, że cena w porównaniu z dzisiejszą to bezcen był. A nigdy nie wiadomo czy się nie przyda... Na ten moment przewiduję, że nic z tego, ale jakby co inaczej, to się odezwę. :wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 grudnia 2007, 21:50 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 listopada 2007, 17:46
Posty: 490
Lokalizacja: Kraków
Juzef , czesio pod choinkę chciał by webera :D

_________________
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'87
FSD Nysa 522 Mikrobus r.'91
Polski Fiat 126p 650E FL Bielsko Biała '92
Romet Ogar 205 r.'91
Jawa 210 r.'80


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 grudnia 2007, 22:12 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Apokalypsa... jo też by chciał, niekoniecznie co nowego, ale żeby stare złożone do kupy zadziałało jak trzeba. I sprawa niewykonalna jak przewidywałem, pozbycie się wszystko jedno za ile jakiejkolwiek części od Nysy u nas nie idzie łatwo. O np. były stare nadkola przednie (fragm. od drzwi do maski) do połowy wyżarte, a po chałupie walały się nowe, no to nie, łatamy stare. I do dziś jeżdżą. A nowe się walają. Tak i weber, stoi w sumie w ruskiej szeleszczącej folii i nic z niego pożytku, ale jak mówiłem nie ode mnie to zależy.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 grudnia 2007, 13:14 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Zdaje się, że wczoraj udało mi się ustawić gaźnik, bo już nie zalewa. Znalazł się też sklep gdzie aparat zapłonowy będzie od ręki. Tylko przed zakupem jakby co jeszcze jedna hipoteza mi się nasunęła czytając żukową książkę.
Nie wiem na ile jest to realne, ale może tu chodzi o luzy zaworów? Niby wg. tego co piszą to by się zgadzało. Jeszcze to sprawdzę przed zakupem aparatu.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 grudnia 2007, 14:35 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2839
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Może chodzić i o to... tylko weź pan poprawkie, że jak złe są tlyko luzy, a gaźnik i zapłon znakomite, to silnik zagada, a jak złe są luzy, zły jest zapłon i jeszcze walnięty był gaźnik, to pan se możesz szukać i sprawdzać każden jeden element z osobna i dziwować się, że nie pomogło... Silnik to taka maszyneria, co musi mieć wszytko dobre, bo jedno bez drugiego nie zadziała i już!
:wink:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2007, 10:19 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Niechaj mię szanowne gremium oświeci co nieco. Popatrzyłem na te luzy. Wedle opisu ustawiam w ZZ dla pierwszego cylindra i patrzę nań: 0,2mm nie włazi, 0,1 też... reasumując, tam nie ma luzów :shock:
Wszystko by grało żeby to zaraz dało się zmienić, ale plan padł na poszukiwaniu klucza do wkręta regulacyjnego zaworów. Tam piszą coś o oczkowym, ale nie zauważyłem stosownego, bo zwykły nie włazi a płaski chiński nie daje rady. Powinien być jakiś odpowiedni w zestawie nysowych narzędzi?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2007, 16:52 
kur... wez przestan juzef :evil: , zwykly oczkowy ale troche wyzszy takie klucze sa w sklepach , najlepiej to zostaw albo rob z kims kto sie zna zeby ci pokazal tak bedzie najlepiej :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2007, 17:03 
Miłośnik Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 grudnia 2007, 14:06
Posty: 381
Lokalizacja: Wrocław
Łojej tam zaraz... nie bierzcie mnie na poważnie, szkoda nerwów. Jak to zwykły klucz? To albo nasz pojazd niestandardowy albo klucz niezwykły, bo się tam zwyczajnie nie mieści. Ale to nie jest tam największy problem, coś się wynajdzie.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2007, 17:07 
stawiasz znaki zapytania , wiec oczekujesz na odpowiedz i ci mowie ze w mojej skrzynce z narzedziami sa zwykle klucze i jakos nimi do tej pory wszystkie sruby w nysie odkrecilem nawet te w silniku


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 27 grudnia 2007, 21:49 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lipca 2007, 00:46
Posty: 2839
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Juzef pisze:
Łojej tam zaraz... nie bierzcie mnie na poważnie (...)

Lepiej dowiedzieć się późno, niż wcale :lol:


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net