Dzisiaj jest 01 maja 2024, 19:03


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rozrusznik żuk
Post: 08 stycznia 2015, 17:20 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 stycznia 2012, 22:50
Posty: 114
Lokalizacja: Bełchatów
Czy rozrusznik z żuka diesla z przekładnią będzie pasował do benzyniaka?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 08 stycznia 2015, 22:31 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Plug and play to nie,ale jak by dorobić odpowiednią przejściówkę,czy inne cuda,to może tak>sam o tym myślałem w kontekście zakładania skrzyni Tczew do s-21.Ale o ile się nie mylę,to powinien podejść taki rozrusznik:
Obrazek
Obrazek
A tak to wygląda na ciągniku
Obrazek
Orginalnie były rozruszniki praktycznie takie same,jak w żuku S-21.To ta polska unifikacja.Mogły się nieznacznie różnić samymi głowiczkami,bo nie przyglądałem się specjalnie.Ten do ciągnika ma 9 zębów,jak widać na zdjęciu.Lublinowski też ma 9 i z tego co widzę,to sam rozrusznik jest taki sam,a różni się sama głowiczką,która jest odkręcana,ale nie ma sensu kombinować,bo oba rozruszniki mają praktycznie takie same ceny.
Orginalny był taki,jak w żuku.
Obrazek
http://olx.pl/oferta/rozrusznik-do-ciag ... 4FqZZ.html


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2015, 18:47 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 stycznia 2012, 22:50
Posty: 114
Lokalizacja: Bełchatów
Aha. Czyli taki z c330 c360 z przekładnią powinien pasować?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2015, 19:52 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Nie nie nie,nie zrozumieliśmy się,szanowny panie.Ten rozrusznik,który pokazałem na pierwszych fotkach jest dedykowany do ursusa C-328,ponieważ na pierwszy montaż w tych ciągnikach dawali rozruszniki takie same,jak w silniku S-21,co pokazałem na następnej fotce.To była taka unifikacja,jak to u nas,nawiasem mówiąc,orginalne kierownice w tych ciągnikach tez były z żuka/nysy/warszawy,to samo piasty kół przednich,na które można bez problemu założyć koła z żuka,ale to inny temat.Tylko taki rozrusznik podejdzie plug and play, o ile oczywiście jego konstrukcja nie będzie kolidowała z blokiem silnika,czy czymś innym,bo w ciągniku może być zwyczajnie ciut więcej miejsca.Z tego co widziałem na necie,to cena tego rozrusznika jest praktycznie taka sama,jak tego do lublina.Z kolei rozruszniki w w lublinach andoria są bliźniacze do tych w C-330/360,różnią się jedynie ilością zębów na trybie w "bendixie" Lublin/Żuk posiada ich 9,natomiast C-330/360 posiada 11,ale po zmianie samych trybików są w pełni zamienne,jedynie trzeba albo wypiłować większy otwór w głowiczce,gdzie wystaje tryb,albo zmienić ją na tą,z C-330/360,ponieważ w lublinie ten otwór jest po prostu mniejszy,z uwagi na mniejszy tryb,ale to nieistotne,bo taki rozrusznik nie podejdzie bez przeróbek.Uprzedzając ewentualne kolejne pytania,to jeśli akurat posiadasz taki rozrusznik,to musiał byś kombinować albo z jakimś przejściem pomiędzy rozrusznik a obudowę,gdzie się go zakręca,albo dorobić nową głowiczkę,na 2 śruby.Nie wiem,czy sam ten element można dokupić,ale pewnie tak,bo wtedy wystarczyło by tylko go zakręcić,jeśli oczywiście konstrukcja rozrusznika by na to pozwalała,bo w głowiczce jest podtoczenie,w które wchodzi wirnik rozrusznika napędzający bendix.Może troszkę zagmatwałem,ale liczę,że wiadomo o co chodzi.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 09 stycznia 2015, 21:18 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 stycznia 2012, 22:50
Posty: 114
Lokalizacja: Bełchatów
Yhm,Dziękuję bardzo za odpowiedz.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net