Dzisiaj jest 29 marca 2024, 00:08


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 października 2015, 10:14 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 czerwca 2015, 23:30
Posty: 647
Lokalizacja: Wrocław
Pojazd: Żuk A07J 2.4TD
Hej!

Panowie jakie dodatkowe oświetlenie macie zamontowane u siebie?
Dużo Żuków ma zamontowane takie oto halogeniki:
Obrazek


Ja planuję zakup czegoś okrągłego:
Obrazek


A ma ktoś zamontowane obrysówki?

_________________
Żuk Kazik:
http://www.forum.polskiedostawczaki.pl/ ... =16&t=2875
https://www.facebook.com/Zuk.Kazik


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 października 2015, 11:21 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 września 2015, 12:00
Posty: 609
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Pojazd: Żuk A07B 1994
Dlaczego led? Na dzienne może być jak znajdziesz z atestem, ewentualnie daleki zasięg z pozycją - widziałem nawet ciekawe okrągłe z pozycją na ledach. Jak chcesz je dać nisko to zastanów się czy nie bardziej przydatne będą przeciwmgielne.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 października 2015, 11:31 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 czerwca 2015, 23:30
Posty: 647
Lokalizacja: Wrocław
Pojazd: Żuk A07J 2.4TD
Ale to ma być dodatkowe światło, na przykład jadąc na jakąś wycieczkę na ryby i wracając w nocy :)
Tak samo jakbym chciał coś do kabiny wsadzić...

_________________
Żuk Kazik:
http://www.forum.polskiedostawczaki.pl/ ... =16&t=2875
https://www.facebook.com/Zuk.Kazik


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 października 2015, 11:51 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 września 2015, 12:00
Posty: 609
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Pojazd: Żuk A07B 1994
Czyli daleki zasięg uruchamiany z długimi, czy szeroko żeby doświetlić pobocze?
Edit: co do leda, z tego co wiem nie znajdziesz takich halogenów z atestem dopuszczonych do ruchu, podobnie jak żarówek, więc pojawia się problem z przeglądem i stróżami


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 października 2015, 14:33 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
My mamy halogeny Zelmotu przyczepione na zderzaku, jako przeciwmgłowe. Choć włączanie dość upierdliwe przez osobny włącznik na niepodświetlanej desce rozdzielczej w nocy... Ale fajnie doświetlają właśnie na szerokość. Długie fabryczne, na żarówkach H4 naprawdę dają radę i nie widzę potrzeby ich zmieniać. Jeśli dodatkowe długie - montowałbym na dach. I raczej nie ledy, jak kolega wspomniał.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 października 2015, 15:57 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Marian,poszukaj sobie przełączników z poloneza,bo były podświetlane w nowszych caro,to z włączaniem po ciemku nie będzie problemu.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 października 2015, 16:26 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 września 2015, 12:00
Posty: 609
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Pojazd: Żuk A07B 1994
W sumie z tymi przelacznikami to wiem gdzie są i tak od jakiegoś czasu się przymierzam. Może zrobimy grupowe zamówienie, myślę że cena powinna być na poziomie 5zl/szt


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 października 2015, 17:55 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Buźka - ale były podświetlane cały czas, czy po naciśnięciu? Bo takie po naciśnięciu to mam jako awaryjki i tylna p-mgłowa. Ale z podświetleniem ciągłym nie widziałem.. zarzuć jakiegoś linka, jak to wygląda i czym to jest podświetlane?

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 października 2015, 21:20 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Uuuu,to Ty nie widział? :mrgreen: Taki miłośnik polskiej motoryzacji.Jestem w szoku.Ale żarty na bok.Przełączniki są "hebelkowe" czyli takie same jak w żukach,starach,jelczach itp. polskich wynalazkach (kochana unifikacja) i podświetlane są za pomocą diody na samym dole,zasilanej przez dwa dolne piny w kostce.Siłą rzeczy,podświetlanie można zrobić dowolnie,w sensie,że mogą się podświetlać po przekręceniu zapłonu,albo dopiero po włączeniu świateł,oczywiście wraz z podświetleniem wskaźników.W polonezach było i tak i tak.Ja mam w żuku takie i mam po zaponie,bo instalacja z poldka, no i tak jest lepiej,jak dla mnie.Te o których wspominasz,że świeciły dopiero po ich włączeniu,to są takie z wbudowaną kontrolką,były takie w ostatnich żukach,np. od awaryjnych lub światła przeciwmgielnego tylnego.Ja ostatnio z żuka na złomie wyjąłem takiego typu,ale do świec żarowych.Jakiś nietypowy rarytas 8)
Takiego typu bywały w żukach, z wbudowaną kontrolką
Obrazek
A takie są w poldkach
Obrazek
Na zdjęciu tego nie widać,ale są tak wykonane,że biały plastik ideogramu jest cokolwiek przezroczysty i przepuszcza światło.W starszych poldkach przełączniki były zwykłe,jak w żukach,niepodświetlane (niewiedzieć czemu,nie zmienili ich do końca produkcji). Dostępne są wersje do świateł,awaryjnych,przeciwmgielnych przód/tył,wycieraczki i spryskiwacza szyby tylnej,podgrzewania tylnej szyby,włączania wentylatora nagrzewnicy z płynną regulacją rezystorem,lub tradycyjne (rzadko spotykane) podgrzewania foteli (absolutny rarytas) lub też wycieraczki szyby przedniej (rzadko spotykany) mowa oczywiście o podświetlanych wersjach.Takie same były w lublinach i o chyba już od samego początku produkcji,póki nie wprowadzili nowszej deski z okrągłymi zegarami.Kolor podświetlania pomarańczowy (polonez caro) lub zielony (caro plus,lublin).


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 października 2015, 22:04 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5075
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
WOW! Serio, nie wiedziałem. Potrzebuję: awaryjne, przeciwmgielne przód, przeciwmgielne tył, mijania, wentylator x 2, oświetlenie wnętrza x 2. I z tym ostatnim może być problem, bo tu potrzebuję włącznika dwustopniowego z większą liczbą pinów. Zrobiłem mały patent w naszym Żuku, który jest na tyle wygodny, że nie chcę go zmieniać.

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 października 2015, 22:28 
Fanatyk Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 15 stycznia 2011, 13:09
Posty: 1208
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Pojazd: Żuk A07J 1996/Żuk A06H 1995
Akurat te do oświetlenia kabiny nie występowały w wersji podświetlanej,bo nawet w pierwszych lublinach były niepodświetlane,pomimo podświetlanej reszty.Po prostu chyba nie było specjalnej produkcji takiego przełącznika,bo w polonezie nie miał zastosowania.Natomiast takie podświetlane występowały już w nowym typie deski,były kwadratowe jak w polonezach plusach w konsoli środkowej.
Nie wspomniałem jeszcze o przełączniku "haka" czyli takim,który włączało się,by mikroprocesor sterujący światłami itd. wiedział,że jest podłączona przyczepa i zwiększyła się ilość żarówek w oświetleniu zewnętrznym,gdyż w plusach była sygnalizacja przepalonych żarówek w oświetleniu i mikroprocesor musiał mieć "podaną" informację o zwiększonej jej liczbie.W nowszych lublinach była już inna instalacja i podobny mikroprocesor,więc występował też taki przełącznik.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 października 2015, 20:08 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
Panowie - na dach wkładamy listwę LED dalekosiężną z modułem roboczym. TO zapewnia takie oswietlenie że szok. Niestety tanio nie jest - kilka stów trzeba wydać. Można zapodać cztery halogeny dalekosiężne, ale wtedy żre prąd jak głupie.

Pamiętajcie że z przodu mozecie dodać max 4 halogeny (obojętne jakie), więc jak dodacie dwa pod zderzak to któraś para na przeglądzie musi być trwale zasłonięta. Ja nie zasłaniam, na przeglądzie zgłaszam że oświetlenie na dachu to oświetlenie robocze, a nie drogowe i jakoś nie ma problemów mimo że w sumie mam teraz osiem halogenów (dwa ledowe, jedna listwa LED z modułami roboczymi i dwa przeciwmgłowe).

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 12 października 2015, 20:50 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 września 2015, 12:00
Posty: 609
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Pojazd: Żuk A07B 1994
Piotrze, co to za moduł roboczy i do czego służy?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 13 października 2015, 08:10 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 maja 2014, 08:31
Posty: 541
Lokalizacja: Warszawa
Listwa LED jest modułowa. Może mieć tylko moduły dalekosiężne, albo razem z nimi moduły robocze (szeroki kat, mały zasięg). Ja mam taką właśnie - więc oswietla zarówno blisko jak i daleko.

_________________
Pozdrawiam

Piotr "Diesel" Biegała

www.lezuk.pl


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 02 listopada 2015, 20:01 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 08 lutego 2009, 22:04
Posty: 103
Lokalizacja: lubuskie
Byłbym zainteresowany przełącznikami z zielonym podświetleniem.
Czy macie Koledzy jakieś namiary ?


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net