Dzisiaj jest 16 czerwca 2024, 21:52


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 20 lipca 2009, 22:14 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 czerwca 2009, 00:16
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
Widzę, że na forum już co najmniej 3 osoby pragną przekształcić swoją nysę w odschoolowy camper. Zatem stworzę nam temacik!

Pomysł na własny camper zrodził się już dłuuugi czas temu. Ale z biegiem czasu zaczyna nabierać realniejszych kształtów. Ja na razie mam jedynie plany budowy, żadnych konkretnych ruchów, zakupów części, ani nic w ten deseń - skupiam się na mechanice i blachach - co by było na czym bazować ;) Nie chcę na razie narzucać nikomu mojego toku myślowego, więc nie zapodam wstępnego szkicu, ale zapiszę część moich przemyśleń.

Na początek długo się zastanawiałem nad rozplanowaniem siedzeń. Ostatecznie chyba stanie na pierwotnym planie - dwóch równoległych z tyłu, a między nimi opuszczany stolik i układane na nim poduszki, które w dzień robią za oparcia (klasyczne rozwiązanie z przyczepy i campera)
Przy takim rozwiązaniu zastanawia mnie kwestia podróżowania bokiem, ale chyba skoro w oryginalnej zabudowie tak było - policja nie powinna być problemem.
+ możliwość podróżowania 6 osób z tyłu
+ łatwiejszy dostęp do szafek pod siedziskami
- ale czy można tak przebudować, by policja się nie czepiała?

Wersją alternatywną jest dwuosobowe siedzenie, a po lewej głębokie na 40cm szafki. Łóżko składałoby się do góry, jak wersalka, dając miejsca do siedzenia na czas dnia. Rozwiązanie podpatrzone w innym małym camperze VW 2 westfalia.
+ na bank zgodnie z przepisami
- utrudniony dostęp do szafek pod siedziskiem
- miejsce wyłącznie dla 2 osób...

Osobiście skłaniam się do rozwiązania dwusiedzeniowego, dla 6 osób.

Też myślę o obrotowym siedzeniu pasażera, ale nie wiem czy nie również kierowcy - nie obracałbym go o 180 stopni (żeby nie kopał szafki), ale powiedzmy o jakieś 120. Zawsze to więcej miejsca wygospodarowane!

EDIT:
zmieniłem zdanie: daję dwa poglądowe rysunki. Na bazie czegoś, przecież trzeba dyskutować! ;)
Obrazek


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2009, 18:50 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5081
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Kampera nie chce budowac, ale gdybym budowal, to raczej bym stal za wersja nr 1. Praktyczniejsza i wygodniejsza. POmyslalbym nad zabudowaniem szafek pod siedzeniami bocznymi, albo podwiesic pod sufit cos a la pawlacz, ale z tym jest juz gorzej, bo przeciez to jest samochod i wszystko sie rusza, przy gwaltownym hamowaniu jak taka szafka z sufitu komus na leb spadnie.. :/ A pod siedzeniami nie ma problema. Policja Ci sie do niczego nie powinna czepic, bo w towosie normalnym pasazerowuie jezdza bokiem, bez pasow. Tak nyska wyjechala z fabryki i tak ma miec. A "kamper" to jest tylkoprzebudowa wersji fabrycznej, udoskonalenie. O to juz nie moga miec pretensji :) Jednak jest to tylko czysto teoretyczne rozwazanie, trzeba poszperac w przepisach i popytac ludzi jak to jest w praktyce ;) Pozdrawiam i trzymam kcuki za budowe kampera ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2009, 19:26 
poco wam to :? tylko zagracanie wnetrza samochodu nic wiecej co tam do tych szafek chcecie wkladac kapcie :lol: jezeli jade w trase czy byle gdzie dalej to zabieram lodowke samochodowa i mam picie chlodzone tak samo jedzenie wkladam , ale niechce sie i nieraz mozna po drodze kawke wypic i cos zjesc , a spac mozna na materacu na podlodze , jak jest bardzo upalnie to i tak pod golym niebem spac lepiej niz w nagrzanej budzie nysy :wink: zobaczcie na campery jakie to landary w miedzy czasie , jezdza nimi dziadki i babki co musza miec full wygode wy jestescie mlodymi ludzmi wiec 0 luksusow idzie o wiele prosciej wszystko zrobic :) te szafki na buty i inne pierdoly to tylko zbedny ciezar :wink:

pozdrawiam , fajnie ze tu jest ten temat :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2009, 19:35 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5081
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
No jasne ,ze zbedny ciezar, dlateo ja tez nie robie mojej Nysy na camper, ale jak ktos chce sobie robic camper jak westfalia no to tylko mowie, jak dla mnie bylo by praktyczne ;) wiesz te szafki moga sluzyc jako bagaznik, jak na pace masz siedzenia i stol :D Mi tez wystarcza dmuchany materac na pace i juz, nawet lodowki nie trza, bo stajesz na "tankszteli" i kupujesz zimne co chcesz. A lodowka tylko prad ciagnie z akumulatora. Nysa jest w 90%przemyslanym samochodem i nie trzeba tam takich ulepszen ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2009, 19:44 
poto jest alternator zeby ladowac i radio na full dac muze :wink: lodowka to przymus jak sie jedzie daleko latem ,cieple pic :shock: :x z tankszteli napoje 0,5 L kosztuja bardzo duzo :x dla doroslego chlopa to lyczek te 0,5L i niema :P potrzebne flachy 1,5 L w lodowce wtedy wiem ze niezaschnie mi w gardle :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2009, 20:21 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Witajcie
Jestem poza domem i nie mam skanera , ale mój projekt campera jest taki :
Za siedzeniem kierowcy ścianka działowa , ale zostaje pełne przejście do części mieszkalnej . Ścianka dlatego , bo sama kotara w nocy nieładnie wygląda .
Salon mieszkalny ma 190 cm długości . Po lewej str. wzdłuż nadwozia kanapa szerokości 60 cm z możliwością rozłożenia na szer. 110 cm dla 2 osób . Jedyne schowki są tylko pod poduszkami kanapy .
Za kanapą ścianka działowa z wąskimi drzwiami / 50 cm / do pomieszczenia sanitarnego . Tam będzie WC turystyczne , mała umywalka i kilka szafek .
Wprawdzie moja Nyska jest 8-osobowa , ale i tak dwa miejsca do spania dla mnie wystarczają .
Jak wrócę do domu , zrobie szkic .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lipca 2009, 22:20 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 czerwca 2009, 00:16
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
nysanek, Marian: oczywiście, że racja jest po Wasze stronie, ale jedynie przy wypadach do max dwóch tygodni. Jak ja nieraz siedzę nad zatoką prawie 2 miesiące, to w namiocie ciężko - w gołym samochodzie pewnie to samo - a podstawa komfortu być musi! ;) Że nie wspomnę, ze przed osiemnastką jeździłem z całym sprzętem pociągiem - ponad 30kg bagażu.

Z resztą zobaczy się. Na razie skończyłem z mechaniką. Czas pieścić blachy. Na przeróbkę wnętrza przyjdzie czas w przyszłym roku ;)


Zbyszek:
Czy 190cm nie będzie za mało? Ja potrzebuję 200cm łozka, zeby komfortowo się rozciągnąć na nim ;) Z racji ograniczonego miejsca toalety nie przewiduję u siebie. Raczej wybiorę tę na campingu lub w środku lasu, za drzewem ;)
Do spania też planuję wyłącznie 2 miejsca. Choć na 160cm szerokości spokojnie zmieściłyby się 3 osoby ;) Ale to nie dla mnie :P

Nie rozumiem trochę pomysłu ze ścianką działową za fotelem kierowcy. Ale to może dlatego, ze jeszcze nie przerabiałem pomysłu z kotarą (mam już gotową). Tyle, że zastanawiam się nad wieszaniem jej na przednią szybę, co by nie było w środku tak potwornie klaustrofobicznie ;) Nie mówiąc już o ściance!

Zbiorniczki płynu hamulcowego chyba wywalę pod pokrywę silnika, żeby ich nie rozdeptać (już raz mi się udało:/)

Z tej racji, że mam niefabryczne fotele, mam pod nimi trochę więcej miejsca niż było pod standardowymi. Tam też będą jakieś schowki.


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lipca 2009, 19:40 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 03 maja 2009, 20:03
Posty: 153
Lokalizacja: Warszawa
Mnie wystarcza 190 cm. Mam 175 wzrostu .
Ścianka przednia : moim zdaniem niezbędna . Nie wyobrażam sobie prowizorki wieszania kotary na przedniej szybie . Nie mam ochoty na pobudkę przez ostre słońce w lecie już o 7 rana . Klaustrofobi też się nie boję . Przez 25 lat kolejne urlopy spędzałem na niewielkich żaglówkach kabinowych : Raja , Foka 2 i Conrad 600 . Wszystkie miały małą ciasną kabinę , koje 190x55 ,kambus , a ostatnia WC . Mam więc trochę doświadczenia w zagospodarowaniu niewielkiej przestrzeni . Wszystkie trzy były moje prywatne i sam sobie budowałem wnętrza . Co do WC - jeżeli planujesz dłuższe postoje na kampingach lub zagospodarowanych polach namiotowych to O.K. Tylko ja nie za bardzo wierzę w czystość na polskich campingach . A poza tym ja nie nastawiam się na nawet dwudniowe postoje . Mam zamiar samochodem jechać , zatrzymać się aby coś zwiedzić , znowu jechać poszukać hotelu , motelu , a jak nie znajdę , a będę zmęczony to wtedy rozłożyć łóżko do spania i to wcale niekoniecznie na campingu . Wystarczy mi wtedy plac przy stacji benzynowej lub nawet parking pod Carfurem .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 października 2009, 11:57 
Bywalec Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lutego 2009, 13:21
Posty: 111
Lokalizacja: Katowice
czy mozna bez problemu dla konstrukcji samochodu wyciac scianke dzielaca kabine od tyłu ?

czy lepiej wzmocnic czyms ? Np. w poprzek na podlodze ... ?

nie mowie o kwestiach formalnych, bo pewnie nie bedzie mogla byc dluzej "ciezarowa"


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 października 2009, 12:09 
Bywalec Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 01 czerwca 2009, 00:16
Posty: 142
Lokalizacja: Warszawa
Ja u mnie nie posiadam ścianki działowej za siedzeniami, a buda i tak jest sztywna. Wydaje mi się, że nie ma problemu ;)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 października 2009, 21:24 
Administrator Nysa Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 13:53
Posty: 5081
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pojazd: Nysa 522R 1991
Jesli kratownica podlogi jest zdrowa, to nie bedzie problemow, buda sie nie rozjedzie. byly przeciez normalnie produkowane Nysy bez scianki dzialowej, a nie wiadomo mi nic o zadnych wzmocnieniach.... ;)

_________________
NYSA- to jest to... ;)
>Pracownia Renowacji Zabytkowych Motocykli< - Najlepsza robota renowacyjna, polecam!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lutego 2010, 18:14 
Fanatyk Nysa/Żuk Service
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 lipca 2007, 13:03
Posty: 2604
Lokalizacja: Kołobrzeg
Pojazd: Nysa 522W, 522S,Autosan H6 ZK
Obrazek

_________________
nysomani wszystkich krajów-łączcie się!!!!!


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net