Dzisiaj jest 16 czerwca 2024, 21:03


Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 lutego 2017, 18:19 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
Witam :D

Dzień bez problemów to dzień stracony :wink: Dzisiaj rano jechałem sobie moim Tarpanem 239d ze Stalowej Woli do Krakowa, mały ruch , sucha droga, piękne słońce słowem sielanka i nagle słyszę coś z zewnątrz metaliczne brzdęk-brzdek :shock: Pomyślałem, że nie zauważyłem i przejechałem po jakiejś blaszce leżącej na drodze :roll: , auto jedzie bardzo dobrze więc jadę dalej. Kilkanaście kilometrów dalej był stop przed torami klejowymi, cisnę mocno hamulec a samochód jakoś tak bardzo leniwie hamuje :(. Zjazd na prawo szybkie oględziny i okazuje się, że z przodu, z wału spadło i odpadło/zaginęło koło pasowe dające napęd na pompę podciśnienia - czyli mamy brak wspomagania :? I tu moje pytanie: czy ktoś może dysponuje wiedzą lub katalogiem części aby sprawdzić jakie dokładnie koło pasowe powinienem zakupić lub może ktoś ma na odpłatne pozbycie się takie coś :D. Serwo hamulców w Tarpanie 239d to jedyny przejaw luksusu :D przewidziany przez producenta tego pojazdu i dlatego :wink: chciałbym jak najszybciej je uruchomić :D .


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 11 lutego 2017, 10:46 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
pisze post pod postem ale ponieważ mam nowe ustalenia którymi chcę się podzielić pro publico bono :D to moderatorzy przymkną oko :wink:

A więc: okazuje się że w tarpanie 239 występowały dwa rodzaje kół pasowych napędzających pompkę wspomagania - rodzaj pierwszy/starszy mocowany na 3 śruby; rodzaj drugi/nowszy na śruby 4. Mój silnik został wyprodukowany w 1986 r. potrzebuję więc koła starszego typu. Od osoby która pomierzyła średnicę kolą mam informacje iż wynosiła ona ok 9 - 9,5 cm. I jeszcze jedna ciekawostka, koło napędu wspomagania nie jest mocowane bezpośrednio do wału a przykręcone do koła pasowego wału napędzającego alternator i pompkę wody a ono dopiero osadzone na wale :D

To tyle, nadal poszukuje tego koła :D :D


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Post: 06 marca 2017, 18:02 
Przyjaciel Nysa/Żuk Service

Rejestracja: 26 listopada 2016, 20:23
Posty: 593
Pojazd: tarpan239
kupine, ogłoszenie nieaktualne 8)


Na górę
Offline Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Moderatorzy: monterr07, Dziwny Mag

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net